Doplnky

Niekedy je k celkovej regenerácii potrebné dodať telu látky, ktoré mu v jeho úlohe pomôžu, napr. vitamíny, minerály, bylinky, antioxidanty…

Samozrejme najideálnejšie je prijať tieto látky v potrave, len žiaľ si musíme uvedomiť, že na to, aby telo dostalo potrebnú dávku, by sme mali denne zjesť cca 500 gr ovocia a zeleniny, ktoré sú nutrične v tabuľkových hodnotách. Čo to znamená? Zjesť jablko od starej mamy zo záhrady je niečo iné ako zjesť jablko zo supermarketu. Takže pokiaľ máte svoj zdroj u dobrého pestovateľa, som za - jedzte ovocie a zeleninu.

Tiež je ale treba si uvedomiť, že pokiaľ je telo oslabené, prípadne už choré, potrebuje týchto látok oveľa viac.

Mojím cieľom nie je Vám predávať výživové doplnky. Jednak nie som žiadny predajca a tiež si myslím, že výživových doplnkov je na trhu také množstvo, že sa v nich ani nedá orientovať.

Skôr som Vám chcela predstaviť produkty, s ktorými mám dobrú osobnú skúsenosť - či už na sebe alebo na svojich klientoch. To ale neznamená, že nemôžete hľadať ďalej sami a nájsť si iný produkt, ktorý Vám bude vyhovovať. Potom budem rada za Vašu referenciu a vyskúšam ho. Ako som už napísala vyššie, je naozaj nemožné poznať všetky výrobky, ktoré sú momentálne na trhu.

Obrázok Belly Fyto Detox
Obr. 1: Belly Fyto Detox

Pre mňa najlepšia vláknina na trhu. Získava sa zo semien skorocelu a okrem 100% vlákniny obsahuje aj špeciálnu kombináciu rastlinných extraktov a vitamínov sk. B, C a E. Vďaka tomu prispieva k optimálnej črevnej mikroflóre, upokojuje sliznicu celého tráviaceho traktu a podporuje vylučovanie tráviacich štiav. Ľanová múka je bohatým zdrojom bielkovín, vlákniny, omega – 3 mastných kyselín, vitamínov skupiny B, vápnika, horčíka, zinku a selénu. Vláknina sa užíva nalačno, 1 odmerku poriadne zamiešajte do 200-300 ml vody, ihneď vypite. Následne treba zapiť ďalšími 200 ml vody – tým zabezpečíte, že vláknina vodu absorbuje a splní svoju funkciu. Keď vypijete menej vody, hrozí opačný efekt – nadúvanie a zápcha. Prvé tri dni odporúčam dať si jednu odmerku 1x denne, potom prejdite na režim 1 odmerku 2x denne.

Obrázok Serrapeptase Plus
Obr. 2: Serrapeptase Plus

Serrapeptáza (serrapeptidáza) je prírodný, bielkoviny (proteíny) štiepiaci (proteolytický) enzým, ktorý produkuje priateľská baktéria z rodu Serratia, žijúca vo vnútornostiach priadky morušovej (Bombyx mori).  Enzým sa získava z enterobaktérií Serratia sp. E-15 v procese kontrolovanej fermentácie. Enzým prispieva k rozkladu a k odstráneniu poškodených buniek z organizmu.

Zloženie SERRAPEPTASE PLUS 250 000 SPU:

  • enzymatická aktivita 250 000 SPU , pričom obsahuje 110 mg účinnej látky v 1 acido-rezistentnej kapsule
  • acidorezistentné kapsle DRcaps TM , chránia enzým a rozpúšťajú sa až v tenkom čreve
  • INULÍN - probiotická vláknina,  slúži ako potrava pre priateľské črevné baktérie. Tie vytvárajú vitamíny skupiny B, ktoré zlepšujú vstrebávanie enzýmu a maximálne využitie organizmom.

Odporúčané dávkovanie:

  • 1 kapsula ráno a večer na lačno, ½ hod pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle.

Obrázok čierne uhlie
Obr. 1: Čierne uhlie

Čierne uhlie je pre mňa taký malý zázrak. Používa sa veľmi dlho a stále nestratilo svoje miesto medzi prírodnými liekmi. Používal ho Hippokrates, starovekí Egypťania, aj Indiáni.

Keď sa deje čokoľvek s našim tráviacim traktom, je to pre mňa prvá voľba. Ťažoba na žalúdku, plynatosť, diétna chyba, črevné infekcie, hnačka... Samozrejme nehovorím o prípadoch veľkých bolestí, teplôt - vždy, keď si nie ste istí, navštívte lekára.

Čierne uhlie funguje na princípe adsorbcie, teda prichytenia. Pri prichytení sa jedna látka (toxín, jed...) pevne prilepí na povrch druhej látky, vytvorí sa jeden celok a ten je bezpečne vylúčený z tela von. To už predpovedá jeho najčastejšie využitie - pri akútnych hnačkách. Jednoducho zabráni, aby sa toxická látka vstrebala cez stenu tráviaceho traktu do krvného obehu. Naviaže ju na seba a odprevadí von z tela. Jeho účinnosť sa odhaduje na takmer 60% zníženia absorbcie jedovatých látok.

Čo sa týka dávkovania, pozrite vždy na krabičku a dodržujte doporučené dávkovanie - je vypočítané na základe povrchu čreva, ktoré má čierne uhlie pokryť. Jeho účinok je čisto fyzikálny, spočíva v tom, že naviaže (adsorbuje) škodliviny na svoj povrch. Nemá samo o sebe žiadne nežiadúce účinky, maximálne pri veľmi vysokom dávkovaní môže dôjsť k vzniku zápchy.

Obrázok Gynex
Obr. 2: Gynex

Dlho som hľadala prírodný prípravok vhodný pre ženy v menopauze, ktorý by nemal také výrazné nežiaduce účinky ako klasická hormonálna terapia. Keď som našla Gynex, prestala som hľadať. Tiež som videla pozitívne účinky pri iných gynekologických problémoch a krásne stabilizoval psychiku.

Ako pôsobí?

Gynex obsahuje komplex výťažkov z rastlín, vďaka ktorému má silné detoxikačné, antioxidačné a regeneračné účinky. Celkovo vyrovnáva výkyvy organizmu na psychickej a hormonálnej úrovni, u mužov aj žien.

Harmonizuje činnosť žliaz s vnútorným vylučovaním prostredníctvom pôsobenia na hypofýzu – žľazu, ktorá riadi činnosť všetkých ostatných.

Vysoký obsah prírodných fytohormónov (rastlinné látky hormonálnej povahy) v Gynexe má výraznú schopnosť detoxikovať telo predovšetkým od toxických chemických látok, ktoré sa ukladajú v tukovom tkanive. Takto pôsobí na organizmus dlhodobo.

Gynex zlepšuje funkciu a zaisťuje ochranu kože a všetkých slizníc, ktoré vystielajú povrch vnútorných orgánov (pľúca, žalúdok, črevá...), čím posilňuje ochrannú bariéru tela pri kontakte s vonkajším prostredím a celkovo zvyšuje imunitu.

Gynex má veľmi dobrý vplyv na podporu plodnosti oboch pohlaví.

Zloženie Gynexu

Agát biely: Užíva sa ako spazmolytikum, pri kŕčoch žalúdka a hladkého svalstva čriev, má výrazné močopudné vlastnosti.

Nátržník husí: Uvoľňuje kŕče pri kolikách, pri bolestivej menštruácii, má žlčopudný a protizápalový účinok.

Všeliek hojivý: Povzbudzuje celý zažívací trakt, užíva sa pri menštruačných ťažkostiach, chorobách pečene a obličiek, sleziny, močových ciest, nervovej sústavy. Zlepšuje krvný obeh a zvyšuje odolnosť proti stresu.

Pakost smradľavý: Užíva sa pri mužskej a ženskej neplodnosti, pri urologických problémoch, zápaloch nervov, ekzémoch a pri vnútornom krvácaní.

Jastrabina lekárska: Znižuje hladinu krvného cukru. Je veľmi vhodná pri zápaloch močových ciest a horúčkových ochoreniach spojených s vyrážkami, zvyšuje tvorbu mlieka.

Fenikel obyčajný: Je to výborné sekrétolytikum, uľahčuje vykašliavanie, tlmí kŕče, nadúvanie, zlepšuje trávenie a tvorbu mlieka. Obsahuje látky podobné ženským hormónom.

Lipkavec pravý: Užíva sa pri zápaloch a kŕčoch, priaznivo ovplyvňuje lymfatický systém a činnosť štítnej žľazy, sleziny, pečene a obličiek.

Chaluha bublinatá: Obsahuje prírodný jód a veľké množstvo minerálov. Užíva sa pri zníženej činnosti štítnej žľazy a obezite. Pôsobí antireumaticky.

Sladovka hladkoplodá: Obsahuje látky podobné nadobličkovým hormónom kortikoidného typu. Užíva sa pri kašli, zápaloch, reumatizme, pri močových kameňoch, žalúdočných vredoch a ako spazmolytikum.

Nechtík lekársky: Je veľmi účinný pri gynekologických ochoreniach, pri zápaloch, chorobách pankreasu, pečene, pri búšení srdca, astme. Zastavuje rast baktérií.

Ďatelina lúčna: Užíva sa pri ekzémoch, chorobách pľúc, obličiek, pri reumatizme, astme, chudokrvnosti, pri zlej funkcii lymfatického systému, bolestivej menštruácii, pri zápaloch vaječníkov. Obsahuje látky podobné ženským hormónom (fytoestrogény), ktoré pôsobia preventívne proti rakovine ženských orgánov, a flavonoidy, ktoré pôsobia proti voľným radikálom.

Hluchavka biela: Má upokojujúce účinky. Užíva sa pri nepravidelnej menštruácii, pri výtokoch, vredoch, kŕčových žilách, pri opuchoch, zápaloch. Uľahčuje odkašliavanie, podporuje látkovú výmenu.

Alchemilka obyčajná: Užíva sa pri všetkých ženských chorobách, črevných kataroch, pri cukrovke, pečeňových a obličkových chorobách, pri žalúdočných vredoch.

Brusnica obyčajná (čučoriedka): Je vhodná najmä pri cukrovke, zápaloch, črevných kolikách. Má antibakteriálne a dezinfekčné účinky.

Krvavec lekársky: Pôsobí antisepticky, protihnačkovo, adstringentne. Zastavuje krvácanie rôzneho pôvodu, má veľmi dobré protizápalové a antibakteriálne účinky. Pôsobí proti prvokom a celkovo posilňuje organizmus.