
...je na trhu viac ako desaťročie, a pritom väčšina žien ani nevie, čo to je. Pre mňa sa stal takým malým veľkým zázrakom, preto chcem o ňom napísať viac.
Serrapeptáza je látka patriaca medzi enzýmy. Enzýmy medicína využíva už niekoľko desaťročí ako protizápalové látky, urýchľujúce hojenie úrazov aj pooperačné hojenie. Ako to robia? Aktivujú látky, ktoré rozkladajú krvné zrazeniny (tromby), likvidujú mŕtve tkanivá a ovplyvňují signalizáciu bolesti.
Čo to vlastne vláknina je? Jednoducho povedané, je to tá časť rastlinnej potravy, ktorú naše telo nevie stráviť. Preto vláknina prechádza cez celý tráviaci trakt v neporušenom stave a nakoniec sa z tela vylúči von.
Dnes je doba reklamy. Zapneme si počítač, televízor a odvšadiaľ sa na nás hrnú reklamy. V poslednej dobe som si všimla, že veľa reklám sa sústreďuje na prostriedky znižujúce horúčku a bolesť. Dnes nie je moderné ostať v posteli. Dnes nie je moderné cítiť bolesť. Nemáme na to čas. Čas sú peniaze. A silní ľudia predsa nemôžu byť chorí. Dajú si zázračnú tabletku/nápoj a hor sa do pracovného nasadenia. Ale je to takto správne?
Nikto z nás nemá chorobu rád. Väčšinou sa pri chorobe cítime zle, nemôžeme robiť veci, ktoré máme radi, sme obmedzovaní v práci, nevieme sa sústrediť na nič iné, iba na to, čo nás bolí a hlavou behajú samé negatívne myšlienky… Je Vám toto povedomé? Dá sa vôbec choroba vnímať pozitívne?
Doteraz sa pamätám, ako sme sa o strese učili na lekárskej fakulte. Stres je nešpecifická reakcia, ktorou sa organizmus bráni narušeniu homeostázy ako základného predpokladu adaptácie na vonkajšie prostredie. Ale ako toto pretlmočiť do ľudskej reči? A týka sa nás to vôbec?
Náš život bez neho nie je možný. A predsa je človek jedným z mála cicavcov, ktorí si vitamín C nevedia syntetizovať. Čo to znamená? Musíme ho dodávať v potrave, pretože naše telo ho potrebuje. Na čo je dobrý a koľko ho vlastne máme zjesť?